28 października (w niedzielę) odbędą się zamknięte warsztaty z tańca jazzowego wyłącznie dla tancerzy zespołu 3 Dance. Nasze zaproszenie przyjeli doświadczeni i niezwykle cenieni w świecie tanecznym założyciele Kieleckiego Teatru Tańca: Elżbieta i Grzegorz Pańtak.

Warsztaty odbędą się  z podziałem na cztery grupy wiekowe wg załączonego grafiku:

 

MamaDad: godz. 10:00-13:15

9-11 lat (3D2, 3D3, 3D8): godz. 10:00-13:15

12-15 lat (3D1, 3D4, 3D6): godz. 13:30-17:45

pow. 15 lat (3D7): godz. 13:30-17:45

 

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej, ul. Nowowiejska 78, 50-315 Wrocław (sala gimnastyczna / aula)

Zapisy u instruktorów.

 

Elżbieta Szlufik-Pańtak: dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca

Tancerka, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, jednego z trzech zawodowych instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Teatr ten założyła początkowo jako prywatny w 1995 roku a w 1998 roku przekształciła w stowarzyszenie na stałe zatrudniające tancerzy na etatach. W 2004 roku uchwałą Rady Miasta Kielce powołano Kielecki Teatr Tańca jako miejską instytucję kultury. Aktualnie w Teatrze zatrudnionych jest 36 pracowników etatowych, 25 pedagogów tańca w Szkole Tańca działającej przy Teatrze, do której na stałe uczęszcza miesięcznie ok. 1000 dzieci, młodzieży i dorosłych.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – Kulturoznawstwo specjalizacja teatrologia. Odbyła studia podyplomowe na kierunku teoria tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 u pedagogów paryskich szkół tańca Centre International de danse Jazz i Studio Harmonic. Jest współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca. Ukończyła wiele kursów dokształcających z dziedziny tańca jazzowego i charakterystycznego. Pracuje w Polsce i zagranicą jako choreograf, nauczyciel tańca, wykładowca, sędzia konkursów tanecznych.

 

Kreacje artystyczne

Tańczyła partie solowe w realizacjach Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii:

Piotra Galińskiego, Thierrego Vergera, Bill’a Goodsona oraz własnych.. 

 

Nagrody, konkursy

Nagroda Ministra Kultury i Sztuki – Talenty (1998r.),Nagroda Miasta Kielc (1999r.),Srebrny Krzyż Zasługi (2000r.),Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „W Labiryntach Sztuki” w Kategorii Świętokrzyska Instytucja Kultury Roku 2006 dla Kieleckiego Teatru Tańca,Nagroda pierwszego stopnia Miasta Kielce dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2006r., Nominacja do nagrody telewizyjnej: 2009 INTERNATIONAL EMMY® AWARD w kategorii: ARTS PROGRAMMING za film muzyczny Siedem Bram Jerozolim – TVP,Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji podsumowania Roku Chopinowskiego za „wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa wielkiego kompozytora, którego dzieło stanowi fundament polskiej kultury” - za realizację widowiska i programu telewizyjnego „Chopin4” (2011),Nagroda Miasta Kielce 2011 dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

Realizacje teatralne dla Kieleckiego Teatru Tańca

Uczucia - choreografia, część I - „Tęsknoty”, część II - „Uczucia” (1995r.),Quo Vadis - choreografia i reżyseria (1997r.),Dla Ciebie Panie - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem (1999/2000r.),Mężczyzna i kobiety - choreografia i reżyseria (1999r.),Błękitna rapsodia - choreografia (1999r.),Uświęcona - balet słowiański - choreografia i reżyseria (2000r.),Kalijuga - technobalet - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem ( 2001r.),Przemijanie - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem ( 2003r.),Świętokrzyskie Sny - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem (2004r.),Pasja - scenariusz, choreografia, reżyseria wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, nagranie TVP 3 (2006r.),Niemen - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, spektakl z Chórem Proforma i pianistą Arturem Dutkiewiczem (2006r.),Bolero - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, spektakl z Filharmonią Świętokrzyską (2006r.), Równowaga przeciwieństw – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, spektakl ze scenografią Borysa Kudlički dla Oppenheim Bank w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (2008),Zdarzyło się w Jeruzalem – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, spektakl z Filharmonią Świętokrzyską, prawykonanie muzyki Krzesimira Dębskiego, scenografia Borys Kudlička, dofinansowano z MKiDN, nagranie TVP 3 (2008), Zakochany Paryż – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, spektakl rewiowy w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego (2008),Siedem Bram Jerozolimy – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, koncert z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, scenografia Borys Kudlička, animacje komputerowe Tomasz Bagiński, reżyseria Jarosław Minkowicz, z udziałem orkiestry i chórów TWON, Filharmonii Narodowej i Filharmonii Podlaskiej, dyrygował Krzysztof Penderecki (2008). Tajemnice wirtualnego świata – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem,spektakl taneczno-muzyczny dla dzieci i młodzieży z udziałem muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej (2010), Turandot – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, mega produkcja operowa z Operą Wrocławską w reżyserii Michała Znanieckiego (2010)Chopin4 – choreografia wspólnie z Grzegorz Pańtakiem i Sławomirem Woźniakiem dla TVP (2010).

 

Realizacje dla teatru dramatycznego, telewizji i estrady

Oprawa taneczna koncertu Czesława Niemena (1996r.),Miss Polonia 2000 Finał - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem,Miłość na Krymie - ruch sceniczny, Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach,Teraz Wiem - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, koncert promocyjny płyty Michała Milowicza (2002r.),Femme Fatale - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, koncert teatralny Justyny Steczkowskiej, nagranie TVP 2, (2004r.),Baśnie 1000 i 1 nocy - ruch sceniczny, Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach,Sopot Festiwal TVP 1, „Koncert Przeboje Lata Jedynki” - choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem (2006r.),Jaka to melodia teleturniej TVP 1, choreografia ( 09.2006r.). You Can Dance (Po prostu tańcz – polska pierwsza i druga edycja) – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem dla uczestników programu (2007 i 2008), Siedem Bram Jerozolimy dla TVP 2 – choreografia wspólnie z Grzegorzem Pańtakiem, do filmu muzycznego - baletowego z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w wersji HD (2008), Chopin4 – choreografia wspólnie z Grzegorz Pańtakiem i Sławomirem Woźniakiem dla TVP (2010).

 

Działalność pedagogiczna

Pedagog tańca jazzowego Kieleckiego Teatru Tańca,Wykładowca z dziedziny tańca jazzowego oraz historii tańca na Instruktorskich pomaturalnych Kursach Kwalifikacyjnych w Kielcach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku,Pedagog ogólnopolskich na warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca , Polski Teatr Tańca - Balet Poznański oraz inne ośrodki kultury,Pedagog i choreograf gościnny czołowych polskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych,Ścisła współpraca z Wyższą Szkołą Umiejętności w Kielcach w zakresie rozwoju kierunku taniec,Wykładowca z dziedziny tańca jazzowego i metodyki nauczania tańca na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec oraz Turystyka i rekreacja na pedagogice baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.

 

Działalność impresaryjna

Inicjator i organizator Festiwalu Tańca Kielce, imprezy corocznej, organizowanej od 2001 roku. Do tej pory gośćmi Festiwalu byli m.in. Balet Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Opera Bałtycka, Polski Teatr Tańca - Balet Poznański, Ireneusz Krosny, Justyna Steczkowska, Collectif Jeu de Jambes z Paryża, Miejski Teatr Tańca z Giessen (Niemcy),soliści American Ballet Theatre, Ballet Arizona, Ballet Noir, Staatsballett Berlin, Bayerisches Staatsballett Monachium, Ballet Nacional de Cuba, oraz wielu innych zarówno cenionych jak i debiutujących artystów. 

Organizator Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego z udziałem pedagogów z USA, Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii. W warsztatach biorą udział tancerze, nauczyciele i choreografowie z Polski i wielu krajów Świata.

Organizator Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca jazzowego dla instruktorów, pod auspicjami Narodowego Centrum Kultury przy Kieleckim Teatrze Tańca (2011).

 

Kwalifikacje zawodowe, wykształcenie:

Akademia Muzyczna w Warszawie

teoria tańca (studia podyplomowe)

 

Uniwersytet Łódzki ( studia magisterskie)

kierunek: kulturoznawstwo

specjalizacja: teatrologia

 

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego

tytuł: instruktor tańca ( wykształcenie średnie specjalistyczne)

 

 

Grzegorz Pańtak: zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca

 

Kreacje artystyczne

Tańczył partie solowe w realizacjach Kieleckiego Teatru Tańcaw choreografii Piotra Galińskiego, Thierrego Vergera, Alaina Bernarda, Elżbiety Szlufik-Pańtak, Iry Nadii Kodiche, Zofii Rudnickiej, Witolda Jurewicza oraz własnych. Jako solista występuje gościnnie w Operze Wrocławskiej w operze Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego (2008). Występował w operze Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego realizowanej w koprodukcji Opery Wrocławskiej Teatru Maryjskiego w Petersburgu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu (2008).

 

Nagrody, konkursy

Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „W Labiryntach Sztuki” w Kategorii Świętokrzyska Instytucja Kultury Roku 2006 dla Kieleckiego Teatru TańcaNagroda pierwszego stopnia Miasta Kielce dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2006r.realizacja choreografii współczesnych dla finalistów: Sławomira Woźniaka, Arkadiusza Głębockiego - XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im.Wojciecha Wiesiołłowskiego (2005),półfinalista prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Baletu i Tańca Współczesnegow Nagoii, Japonia (2005r.).trzecia nagroda na Konkursie Choreograficznym w Duncan Centre w Pradze, Czechy (2005r.),nagroda Miasta Kielce za działalność kulturalną za 2002r.

 

Realizacje teatralne dla Kieleckiego Teatru Tańca

„Błękitna rapsodia” - scenografia, opracowanie światła (1999r.)„Dla Ciebie Panie” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, (2000r.)„Uświęcona - balet słowiański” - dobór i opracowanie materiału muzycznego (2000r.)„Kalijuga - technobalet” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, opracowanie światła ( 2001r.),„Świętokrzyskie Sny” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak (2004r.)„Pasja” - scenariusz, choreografia, reżyseria wspólniez Elżbietą Szlufik-Pańtak scenografia, opracowanie światła, nagranie TVP 3 (2006r.).„Wariacje b-moll” - scenariusz choreografia, reżyseria wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, scenografia, opracowanie światła, spektakl z Filharmonią Świętokrzyską - dofinansowano ze środków MKiDN nagranie TVP 3 (2007r.)Równowaga przeciwieństw – idea i choreografia, spektakl ze scenografią Borysa Kudlički dla  Oppenheim Bank w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (2008),Zdarzyło się w Jeruzalem – choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik – Pańtak , spektakl z Filharmonią  Świętokrzyską, prawykonanie muzyki Krzesimira Dębskiego, scenografia Borys Kudlička, dofinansowano z MKiDN, nagranie TVP 3 (2008),Zakochany Paryż – choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik – Pańtak, spektakl rewiowy w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego (2008),Siedem Bram Jerozolimy – choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik – Pańtak,  koncert z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, scenografia Boris Kudlička, animacje komputerowe Tomasz Bagiński, reżyseria Jarosław Minkowicz, z udziałem orkiestry i chórów TWON, Filharmonii Narodowej i Filharmonii Podlaskiej, dyrygował Krzysztof Penderecki (2008), Film został nominowany do prestiżowej nagrody EMMY w kategorii ART Programming.Jazz Dance Back and Forth - scenografia, reżyseria światłaTajemnice wirtualnego świata - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, scenografia, reżyseria światła

 

Realizacje telewizyjne i estradowe

„Miss Polonia 2000 Finał” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak,Videoklip „Wszyscy na scenę”Michała Milowicza - choreografia ( 2002r.)„Teraz Wiem” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, koncert promocyjnypłyty Michała Milowicza (2002r.),„Sąsiedzi” - serial TVP choreografia do 4 odcinków (2003r.),„Femme Fatale” - choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak, koncert teatralny Justyny Steczkowskiej nagranie TVP 2, (2004r.),Sopot Festiwal TVP 1, „Koncert Przeboje Lata Jedynki” - choreografia wspólniez Elżbietą Szlufik-Pańtak (2006r.).You Can Dance (Po prostu tańcz – polska pierwsza i druga edycja) – choreografia wspólnie z E.Szlufik – Pańtak  dla uczestników programu (2007 i 2008),Siedem Bram Jerozolimy dla TVP 2 – choreografia wspólnie z Elżbietą Szlufik – Pańtak, do filmu muzycznego z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w wersji HD (2008).

 

Działalność pedagogiczna

pedagog tańca jazzowego i klasycznego Kieleckiego Teatru Tańca,wykładowca z dziedziny tańca jazzowego na Instruktorskich Kursach Kwalifikacyjnych w Kielcach, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku,wykładowca z dziedziny tańca jazzowego na pierwszym w Polsce kierunku taniec na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcachwykładowca z dziedziny tańca jazzowego na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowskim,pedagog  ogólnopolskich warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca i Polski Teatr Tańca - Balet Poznański, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,Szkołę Tańca Riviera w Warszawie  oraz inne  ośrodki kultury,pedagog i choreograf gościnny czołowych polskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych.ścisła współpraca z Wyższą Szkołą Umiejętności w Kielcach w zakresie rozwoju kierunku taniec.

 

Działalność impresaryjna

Inicjator i organizator Festiwalu Tańca Kielce, imprezy corocznej, organizowanej od   2001 roku. Do tej pory gośćmi Festiwalu byli m.in. Balet Teatru Wielkiego OperyNarodowej w  Warszawie, Balet Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Polski Teatr Tańca - BaletPoznański, Justyna Steczkowska, Ireneusz Krosny Collectif Jeu do Jambes z Paryża  oraz wielu innych artystów.

Współorganizator dotychczasowych 16 edycji Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego - imprezy systematycznie odbywającej się dwa razy do roku.

 

 

Edukacja, kwalifikacje zawodowe, wykształcenie:

 

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach ( studia magisterskie)

kierunek: wychowanie fizyczne

specjalizacja trenerska: akrobatyka sportowa.

 

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjnyz dziedziny tańca współczesnego

tytuł: instruktor tańca ( wykształcenie średnie specjalistyczne )

 

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu

tytuł: artysta tancerz ( średnia szkoła artystyczna II stopnia )

 

Szkoła Tańca i Gimnastyki "Impuls" Elżbiety Szlufik - od 1993 do 1998r.

 

Warsztatowe lekcje pobierane systematycznie od 1994 roku u pedagogów paryskich szkół tańca:

CENTRE INTERNATIONAL DE DANSE JAZZ,

STUDIO HARMONIC

 

 

 

 

Saturday the 15th. .